Hemen Üye Ol
Üye Girişi Yap
TvUzmani.Com'a hoşgeldiniz.
Üye Girişi Hemen Üye Ol
Panasonic’ten ekranına elektronik resim çizilebilen televizyon!

Eklenme Tarihi: 18.03.2013 | Görüntülenme Sayısı 2597

Panasonic’ten ekranına elektronik resim çizilebilen televizyon!

Panasonic’in yeni Smart VIERA plazma TV ürün gamı en son teknolojileriyle görüntü kalitesinin yeni standartlarını belirlerken birbirinden akıllı özellikleriyle de seyir keyfini kökten değiştiriyor. Serinin en önemli yeniliklerinden biri arasında opsiyonel Dokunmatik Kalem ile TV ekranına çizim yapma avantajı yer alıyor. Ayrıca Twin HD Tuner özelliği sayesinde siz bir programı izlerken, bir başka kanaldaki diğer programı da uyumlu mobil cihazınıza aktararak izleyebiliyorsunuz.

Panasonic’in 2013 model Smart VIERA Plazmaları bir televizyondan çok daha fazlasını ifade eden özelliklerle donatılmış bulunuyor. Çok daha kişisel bir seyir keyfi gözetilerek tasarlanan yeni modellerde gelişmiş bağlantı seçenekleri, artırılan görüntü kalitesi ve çarpıcı tasarım bir arada sunuluyor. İnternet içerikleri, sosyal ağlar ve onlarca uygulama da televizyon deneyimini her zamankinden daha interaktif hale getiriyor.

Farklı ihtiyaçların tamamına hitap edecek şekilde 42 ila 65 inç arasında değişen zengin boyut çeşitliliğinin yanı sıra, aralarında amiral gemisi ürün Smart VIERA ZT60’ın da bulunduğu yeni VIERA plazma ürün gamı en yüksek görüntü kalitesi ve akıllı özellikleri harmanlayarak doğrudan kullanıcıya ulaştırıyor.

Panasonic görüntü kalitesinde yeni standartları belirliyor
Görüntü kalitesi çıtasını her geçen yıl daha da yükseğe çıkaran Panasonic, ZT60, VT60, GT60 ve ST60 serilerinde kendisine ait NeoPlasma teknolojisinin yüksek kontrast seviyelerini ve en derin siyah tonlarını tüketicilerle buluşturuyor. Seriye yeni eklenen Kırmızı Fostor özelliği ve 3000 Hz FFD teknolojisi sayesinde hızına yetişemediğiniz maçlarda dahi görüntüde en ufak bir takılma ya da bulanıklık yaşanmıyor. Smart VIERA ZT60 serisinde bulunan yeni özellik Studio Master Panel olağanüstü siyah seviyeleri ve çarpıcı bir görüntü kalitesi sunuyor. Serideki High Contrast Pro filtresi de parlak görüntülerde kontrast seviyelerini mükemmel bir hale getiriyor.

Görüntüyü geri sarma devrine son
Yeni ZT60 ve VT60 serilerinde bulunan Hexa İşleme Motoru sayesinde görüntüde renk, hareket, gürültü hatta alt yazılarda düzeltmeler yapılıyor. Siz film ya da maç izlerken hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyor, en kritik pozisyonları tek seferde süzebiliyor ve görüntüyü bir kez daha geri alma zahmetine girmiyorsunuz. 

TV ekranına elektronik çizimler yapın!
Yeni Smart VIERA Plazma TV’lerin akıllı özellikleri arasında Dokunmatik Kalem bulunuyor. Opsiyonel Elektronik Dokunmatik Kalem (TY-TP10E) aksesuarı ile TV ekranına elektronik çizimler yapabilir ve bunları ister oyunlarda ister filmlerde not almak için kullanabilirsiniz. 

2013 Panasonic Smart VIERA Plazma TV serisinde size ve ailenize özel yepyeni kişiselleştirme özellikleri bulunuyor. “Ana Ekranım” özelliği sayesinde evinizdeki her kullanıcı en sevdikleri içerikle süsledikleri kendilerine özel karşılama ekranını oluşturabiliyor. Bunun yanı sıra Yüz Tanıma işlevi televizyonun dahili kamerası* sayesinde televizyon ekranı sizi tanıyor ve favori içeriğinizi ekrana getiriyor. 

Dokun & Paylaş 2.0 özelliği sayesinde o an ekranınızda olan her içeriği akıllı telefonunuza ya da tablet cihazınıza yalnızca tek bir dokunuşla aktarabiliyorsunuz. Ayrıca iOS ya da Android işletim sistemli akıllı cihazlardaki fotoğraf ve videolar televizyon ekranına aynı kolaylıkta aktarılabiliyor. 

Panasonic’in seyir keyfinde devrim yaratan kullanım yenilikleri bunlarla sınırlı değil. Yeni Ses Etkileşimi özelliği sayesinde 10 Avrupa dilindeki mesajlarınızı Smart VIERA Touch Pad Kumandasına ya da uyumlu mobil cihazınıza okuyarak televizyonunuza internet adresi ya da sosyal ağ mesajlarınızı girebiliyorsunuz.

Dizi ile maç çakışırsa diye endişelenmeyin 
Twin HD Tuner özelliği sayesinde artık televizyon keyfiniz çok daha esnek. Bu özellik sayesinde artık bir programı izlerken diğerini de kaydedebilirsiniz. Maç veya dizi arasında kalan aile üyelerinden biri televizyonda maçı izlerken diğeri de Dokun ve Paylaş özelliği sayesinde diziyi mobil cihazına aktarıp seyredebilir. 

Panasonic’in bulut tabanlı internet servisi VIERA Connect, yeni Smart VIERA TV’lerde şimdi daha fazla uygulama, video içeriği ve benzersiz sosyal ağ seçenekleri sunuyor. Artık her modelde internet keyfi için tarayıcı ve dahili Wireless LAN özelliği bulunuyor. VT60 modelinde bulunan dahili kamera ise Yüz Tanıma ve görüntülü arama özelliklerinde ayrıcalık sağlıyor. 

Şık tasarım, müthiş ses ve enerji verimliliği bir arada
Panasonic’in Smart VIERA Plazma ürün gamında uyguladığı “Cam ve Metal” tasarım konsepti 2013 modellerinde de kullanıcıların oturma odalarına zarafet katmayı sürdürüyor. VT60 serisinde yer alan dahili yan hoparlörler, ince metal ayaklık muhteşem ses ve görüntü kalitesini çevrelerken ZT ve VT serilerinde bulunan “tek yaprak cam” tasarımı da serinin estetik ve minimalist tasarımını tamamlıyor. 

2013 plazma ürün gamında enerji dostu birçok özellik de yer alıyor. ZT60 serisinin görüntüleme paneli cıva ve kurşundan tamamen arındırılmış olarak tasarlanıyor. Yeni tasarlanan fosfor işleme ve yan panel işleme işlevleri de plazma panelinin kullanım ömrünü 100 bin saate kadar çıkarıyor. Bu da günde sekiz saat olmak üzere toplam 30 yıldan fazla bir süre televizyon izleme ömrü anlamına geliyor. Görüntü parlaklığını odanın parlaklık seviyesine göre ayarlayan Eco Mode ve kullanılmadığı anlarda televizyonu otomatik olarak kapatan Otomatik Bekleme gibi özellikler de cihazın enerji verimliliğini tamamlayan unsurlar olarak öne çıkıyor. 

* Yalnızca VT60’ta.

Kaynak : panasonic.com.tr